آیت الله رییسی در آیین تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری: مردم دولتی خواستند که آسیب های اقتصادی را جبران کند و اعتماد را بازگرداند

نویسنده مطلب
این محتوا چه جامعه هدفی را دنبال می کند؟
ملی
در این مطلب در مورد چه سازمان هایی صحبت شده است؟

آیت الله رییسی در آیین تنفیذ سیزدهمین دوره ریاست جمهوری:
مردم دولتی خواستند که آسیب های اقتصادی را جبران کند و اعتماد را بازگرداند

سرویس خبر:مراسم تنفیذ سیزدهمین دوره یریاست جمهوری با حضور رهبر انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام در حسینیه امام خمینی )ره( برگزار شد. در این آیین حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی منتخب ملت ایران توسط ولی فقیه به سمت «ریاست جمهوری » منصوب شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه، محمدباقر قالیباف رییس قوه مقننه، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری دولت دوازدهم، آیت الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان و آی تالله صادق آمل یلاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند.در این آیین رییس جمهوری جدید گفت: پیام مردم در ۲۸ خرداد پیام تحو لخواهی، عدال تخواهی، مبارزه با فساد و فقر و تبعیض و اجرای سیاس تهای اعلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در مراسم تنفیذ سیزدهمین رییس جمهوری ایران گفت: شرط ادب و احترام در حکم تنفیذ از سوی رهبری انقلاب این بود که دست ایشان را می بوسیدم لکن با شرایط موجود این توفیق از من سلب شد. رییسی اظهار کرد: دولتمردان و مسئولان مردم عزیزدر این ۴۰ سال بسیار تلاش کردند در جهت تحقق مردم سالاری در این ۴۰ ساله گام برداشتند، آنجا که به رهنمودهای رهبری توجه شد، حوزه پیشرفت ارتقا بود و آنجا که ب یتوجهی و کم توجهی به رهنمودهای رهبری و سیاس تهای نظام و اقتضای آنجا حوزه مشکلات و گل همندی بود، بجاست نسبت به خدماتی که در این ۴۰ ساله انجام شده و کسانی که در پیشرفت کشور نقش داشتند، صمیمانه سپاسگزاری کنم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش گفت: پیام مردم در ۲۸ خرداد پیام تحول خواهی، عدالتخواهی، مبارزه با فساد و فقر و تبعیض بود.

پیام مردم در ۲۸ خرداد پیام اجرای سیاس تهای اعلامی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود. پیام توجه به ارز شهای والای انقلاب اسلامی و پاسداری و پاسداشت از خون مطهر شهیدان و وصای ارزشمندآنها بود.

وی افزود: پیام ۲۸ خرداد پیام ضرورت رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جامعه بود. اینها پیا مهایی بود که مردم با رای خود از دولت برخاسته از مردم خواستند. از دولت جدید م یخواهند که عدالت را تحقق بخشد.با فساد مبارزه کند و به روابط ناسالم اداری، رانت خواری و هرگونه ضد ارزشی که هیچ گونه تناسبی با اساس انقلاب و ارزش های این کشور ندارد، پایان دهد.

رییسی تصریح کرد: در یک کلمه و جمله باید بگویم پیام مردم در ۲۸ خرداد پیام تغییر وضع موجود بود و از دولت خواستند شرایط و وضعیت اقتصادی و تورم بیش از ۴۴ درصد و رشد نقدینگی ۶۸۰ درصدی را پایان دهد.

رییس جمهوری گفت: بده یهای دولت از سال ۹۴ ، سه برابر شد هاند. علاوه بر این علاج کردن وضعیت کسری بودجه ۴۵۰ هزار میلیاردی از جمله مشکلاتی هستند که در زندگی مردم اثر گذاشته است و ما امروز وضعیت و شرایط اقتصادی مردم را هم به دلیل دشمنی دشمنان و هم به دلیل کاست یها و مشکلاتی که در درون داشتیم، وضعیت مناسبی نم یبینیم.

وی افزود: مشکلات اقتصادی و فرهنگی، مساله بیکاری و مسکن و دیگر مسائلی که امروز مردم نسبت به آن گل همند هستند همه باید تغییر کند.

آنچه که از همه بیشترمشکل ایجاد کرده و علاوه بر اینکه آسیب دیدن سفره مردم و آسیب دیدن کسب و کار مردم باید به آن اشاره کرد، آسیب دیدن اعتماد مردم است.

رییسی گفت: مردم دولتی خواستند که این آسیب را جبران کند و اعتماد را به مردم بازگرداند و فاصله میان ملت و دولت کاهش دهد چرا که رابطه بین ملت و دولت برای همیشه م یتواند بسیار گر هگشا باشد این رابطه تاکنون بوده و از این پس هم باید باشد تا مشکلات حل شود.

افزودن نظر

متن ساده

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.