ابر سویه کرونایی به نام دلمیکرون در راه است؟

نویسنده مطلب
این محتوا چه جامعه هدفی را دنبال می کند؟
ملی
در این مطلب در مورد چه سازمان هایی صحبت شده است؟

ابر سویه کرونایی به نام دلمیکرون در راه است؟در حال حاضر جهان با سویه جدید کروناویروس دست وپنجه نرم می کند و گفته می شود این سویه بسیار قابل انتقال است اما مرگبارتر از سویه دلتا نیست.

دلمیکرون ترکیبی از سوی ههای دلتا و اُمیکرون است که می تواند حتی سریعتر منتقل شود. در حالی که عفونتهای کووید ۱۹ فقط شامل یک سویه جهش یافته م یشود، در موارد بسیار نادری می توانند به طور همزمان ۲ سویه با هم همراه شود.

اُمیکرون

به گزارش آسوشیتدپرس اُمیکرون که ۷۳ درصد از عفونت های جدید هفته گذشته را تشکیل می دهد، به نوع غالب در ایالات متحده تبدیل شده است. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده بیش از ۹۹.۵ درصد از عفونت های شناسایی شده در ماه نوامبر توسط سویه دلتا ایجاد شده است؛ با این حال اکنون نوع اُمیکرون از دلتا به عنوان سویه غالب پیشی گرفته است.

دلمیکرون در مقابل اُمیکرون

اُمیکرون یک فرم جهش یافته ۱.۱.۵۲۹.B از ویروس سارس کو ۲است که اولین بار ماه گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع با سرعتی سریع گسترش می یابد اما در حال حاضر گفته میشودعلائم آن خفیف تر از سویه دلتاست. میزان مر گومیر نیز کمتر وترکیبی از دلتا و اُمیکرون است.

علائم دلمیکرون

علائم دلمیکرون مانند انواع اُمیکرون و دلتا شامل درجه حرارت بالا،سرفه مداوم، از دست دادن چشایی یا بویایی، آبریزش بینی، سردرد و گلودرد است. در حالی که دلتا علائم شدیدتری ایجاد می کند،جهش اُمیکرون بسیار قابل انتقال است. دکتر پل برتون، مدیر ارشد پزشکی مدرنا، اظهار کرد: اگر نوع اُمیکرون و دلتا به طور همزمان فردی را آلوده کنند، ابرسویه جدید ایجاد خواهد شد. دکتر برتون در اوایل این ماه به دیلی میل گفت: داده های مقالاتی که از آفریقای جنوبی در اوایل این همه گیری منتشر شد، نشان می دهد افراد به ویژه آنانی که دارای نقص ایمنی هستند، می توانند هر ۲ سویه را در خود جای دهند. دکتر برتون به کمیته علم و فناوری پارلمان بریتانیا بیان کرد: این امکان وجود دارد که هر ۲ سویه ژن ها را عوض و یک نوع خطرناک را تحریک کنند.

دکتر شاشانک جوشی، عضو کارگروه کووید ۱۹ ماهاراشترا گفت:اُمیکرون هنوز باعث بیماری جدی در ایالات متحده و اروپا نشده و سویه دلتا همچنان شوم تر از اُمیکرون بوده است.

وی افزود: اکنون اروپا و آمریکای شمالی پذیرای نسخه دوقلو دلمیکرون هستند.

افزودن نظر

متن ساده

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.