ترکیه در مرز خود با ایران دیوار امنیتی غیر قابل عبور نصب می کند

نویسنده مطلب
این محتوا چه جامعه هدفی را دنبال می کند؟
ملی
در این مطلب در مورد چه سازمان هایی صحبت شده است؟

 

سرویس خبر: ترکیه برای مقابله با ورود «مهاجران غیر قانونی، قاچاق کالا و مبارزه با تروریسم » در حال نصب یک دیوار بزرگ بتنی ۶۳ کیلومتری در مرز خود با ایران است.

خبرگزاری آناتولی با اعلام این خبر نوشته است ترکیه قصد دارد با نصب این دیوار بتنی در استان مرزی وان، سطح امنیت مرزی خود را بالا ببرد. تاکنون با نصب بلوک های بتنی، کار احداث ۳ کیلومتر از این دیوار بتنی مدولار و بر جهای هوشمند در مرز شهرستان چالدران استان وان به اتمام رسیده است. مرز ترکیه با ایران یکی از راه های پرطرفدار قاچاق انسان به شمار می رود. افغا نها، ایران یها و پاکستانی ها پیش از ورود به شهرهایی مانند استانبول یا آنکارا برای عزیمت نهایی به اروپا از این طریق وارد خاک ترکیه می شوند.

یوسف دورانی دینچ، فرماندار شهرستان چالدران در گفتگو با آناتولی گفت که عملیات نصب این دیوار بتنی در بخش ۶۳.۱ کیلومتری خط شمال شرقی مرزاستان وان با ایران همچنان ادامه دارد.

قرار است نصب این دیوار بتنی تا شهرستان دوغوبایزید استان آغری و شهرستان یوکس کاوای استان حکاری امتداد یابد.

طول بلوک های بتنی که برای ساخت این دیوار استفاده شده اند ۲.۸۰ متر، ارتفاع ۳ متر و وزن آنها

۷ تن است. فرماندار شهرستان چالدران با بیان اینکه عملیات نصب این دیوار بتنی از سال جاری شروع شده است، گفت که کار نصب این دیوار در سه مرحله انجام می شود.

او همچنین از اصرار ترکیه برای احداث هم زمان یک جاده امنیتی و حفر خندق در کنار این دیوار بتنی برای جلوگیری از قاچاق، مبارزه با تروریسم و مهاجرت غیرقانونی خبر داد. تاکنون ۱۱۰ کیلومتر خندق در مرز ترکیه و ایران حفر شده است.

ترکیه دو روز پیش اعلام کرده بود که از روز ۱۰ ژوئیه بدین سو بیش از ۱۴۵۰ مهاجر را بازداشت کرده و ۱۱ محل اسکان موقت آنان را نیز برچیده است.

فرماندار چالدران در بخش دیگری از گفتگوی خود تأکید کرد که ترکیه به شهروندان کشورهای مختلف که به دلیل جن گهای داخلی و مشکلات اقتصادی تلاش م یکنند تا از طریق ایران به این کشور وارد شوند، اجازه ورود نمی دهد.

او تصریح کرد: «مهاجرت غیرقانونی به دلیل آشفتگی داخلی در افغانستان و ناپایداری برخی کشورها درترکیه بازتاب دارد. »

با عقب نشینی نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان و شدت گرفتن درگیری های دولت این کشور و شبه نظامیان طالبان، احتمال می رود تعداد مهاجران افغانکه در پی ورود به خاک ترکیه و سپس اروپا هستند،افزایش یابد.

افزودن نظر

متن ساده

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.