خرید خدمت سربازی سال آینده امکان پذیر می شود

نویسنده مطلب
این محتوا چه جامعه هدفی را دنبال می کند؟
ملی
در این مطلب در مورد چه سازمان هایی صحبت شده است؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از مصوبات جدید کمیسیون متبوع خود برای خرید خدمت سربازی مشمولان خارج از کشور خبر داد.

رحیم زارع گفت: آن دسته از مشمولان غایب خارج از کشور که پنج سال از زمان فراخوان آنان به خدمت زیر پرچم می گذرد، در سال آینده تسهیلاتی جهت خرید خدمت سربازی آنان در نظر گرفته شده است.

سید محمدرضا میرتاج الدینی عضو دیگر کمیسیون تلفیق در این باره گفته بر اساس این مصوبه کسانی که از پیش از زمان مشمولیت آن ها در خارج از کشور بوده و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می گذرد و در خارج به سر می برند به منظور اینکه برای تردد به کشور با مشکلی مواجه نشوند می توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند.

زارع سایر مصوبات کمیسیون را به شرح زیر اعلام کرد: اخلالگران اقتصادی از طریق قانون شکنی و تخلف از قانون، مالی کسب می کنند، علاوه بر رد مال به همان میزان جریمه مالی برای آن ها در نظر گرفته م یشود.10 هزار میلیارد تومان اوراق مالی از جمله اسناد خزانه جهت احداث و تکمیل طرح های نیمه تمام، مهار و تامین آب کشور با اولویت طرح های شهری و نیز برق و آب در اختیار شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو قرار گیرد.

وزارت آموزش و پرورش نیز موظف شد، از فروش اموال غیرمنقول مازاد خود جهت توسعه و تکمیل مدارس در مناطق محروم با اولویت مدارس خیرساز در استان ها و شهرستان ها یا منطقه خود اقدام کند.

وزارت جهاد کشاورزی نیز موظف شد در سال آینده تا سقف ۲۰ هزار میلیارد تومان از اموال منقول و غیرمنقول مازاد خود را به فروش رسانده و با اولویت مناطق محروم در حوز ههای کشاورزی و شبک ههای آبیاری، زهکشی و آب و خاک صرف کند.

در یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق مصوب شد در سال آینده هزینه هایی که خیرین برای ساخت پاسگاه ها و کلانتری ها انجام می دهند، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب شود.

افزودن نظر

متن ساده

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.