خیابانی که پس از سال ها پیگری مرمت آن آغاز شده است

نویسنده مطلب
این محتوا چه جامعه هدفی را دنبال می کند؟
ملی
در این مطلب در مورد چه سازمان هایی صحبت شده است؟

گزارشی از خیابان میرزا رضا که پس از سال ها پیگیری اهالی و رسانه ها بهسازی عمرانی آن آغاز شد؛

توجه ویژه فرهنگی عمرانی به محله میرزا رضا شود

سجاد حیدری فرد: محله و خیابان میرزا رضا علیرغم واقع شدن در مرکز شهر از خدمات شهری محروم است و اهالی این محله بارها نامه به شورا و شهرداری زدند و رسانه «نسیم امید» نیز پیگیر ارایه خدمات مناسب به این محله بودند، اعتراضی که گویا مسئولان شهری به آن اهمیت نمی دادند و به نوعی در این چند سال کوچک ترین خدماتی برای آن انجام نشده است. طی این مدت شهرداران و شورا نشینان قول و وعده بر طرف کردن مشکلات آن را دادند تا این که چند روزی است شهرداری بالاخره پس از سال ها اقدام به نوسازی و بهسازی جداول این خیابان کرده است.

 محله میرزا رضا از لحاظ اجتماعی مشکل دارد

از ابتدای خیابان که وارد می شوی بوی فاضلاب را احساس می کنی و تا پایان این خیابان این بوی نامطبوع همراهی ات می کند. یکی از کاسبان که خواست نامی از او برده نشود در این خصوص به "نسیم امید" گفت: «وضعیت این خیابان واقعاً اسفبار است این محله پاتوق معتادان و ولگردها که بیش ترآن ها از اهالی اینجا نیستند شده است. وی ادامه می دهد: برای سرو سامان دادن به این زمین خالی ها بارها به صاحبان تذکر داده ایم فکری به حال زمین ها کنند اما پس از چند سال تازه شروع کردند  و یک هفته فقط گودبرداری کردند و رفتند و از سه چهار روز است که جدول کشی را شروع کردند.

خراسانی دیگر ساکن این محله می‌گوید: نزدیک به دو تا سه هفته هست که شهرداری اقدام به شروع جدول گذاری خیابان میرزا رضا شروع کرده است که واقعا این خیابان نیاز داشت زودتر از این ها آسفالت شود، چون محله میرزا رضا از لحاظ فرهنگی اجتماعی مشکل دارد. فروش مواد مخدر به راحتی انجام می‌شود. این خیابان آسفالتش کنده‌شده و پر از چاله است حتی روشنایی برای شب هم ندارد. او در ادامه افزود:  شهرداری در کنار آسفالت خیابان باید به فکر پارک باشد چون در این منطقه یک پارک درست حسابی نیست که بچه‌ها بازی کنند. اول خیابان یک تیکه فضای سبز است که به آن رسیدگی نمی‌کنند تمام چمن‌ها زرد شدند درخت درست و حسابی ندارد. اگر طرح خیابان بدر  اجرا شود بسیاری از مشکلات این محله کم می‌شود.

 

معتادان همیشه در خیابان پلاس هستند

خانم حسینی از ساکنان این محله در این رابطه به خبرنگار نسیم امید می‌گوید: « اکثرکوچه های اینجا خاکی هستند و علاوه بر اینکه نمای بسیار زشتی به این محله داده پستی و بلندی های آن نیز برای تردد خودروهای اهالی محل مشکل ساز شده است. شهرداری یک سطل زباله برای این خیابان نگذاشته است. این محله نزدیک ترین محله به بازار و شهرداری و شورا است اما هیچگونه رسیدگی نمی شود.» وی ادامه می دهد: معتادان که همیشه در خیابان پلاس هستند و امنیت نداریم. مدتی قبل داخل خیابان، خانه ای در اثر ترکیدگی پیک نیک آتش گرفت ولی هیچ مسئولی نظارت نمی کند، اهالی یا کله پاچه پولیش می کنند یا پیک نیک پر می کنند علاوه بر زشت کردن خیابان خطرناک نیز هستند. حسینی افزود: شهرداری از هفته گذشته اقدام به کندکاری خیابان کرده است که امیدواریم هر چه سریع تر این کار را انجام بدهند تا آسفالت آن تمام شود و اقلا بعد از سال ها پیگیری اهالی این خیابان سر شکل تازه ای بگیرد.

 

قول 10 ساله اجرای طرح خیابان بدر شمالی

اجرای طرح خیابان بدر شمالی متصل به میرزا رضا نیز هست که سال هاست رسانه ها و اهالی پیگیر باز شدن این معبر از خیابان طرف ابن سینا هستند، چون با باز شدن این معبر مشکل ترافیک خیابان 17 شهریور و ابن سینا کاهش مس یابد و محله میرزا رضا از بن بست خارج می شود. هندیزی از اهالی این محله می گوید: در مسیر این خیابان دو واحد مسکونی قرار داردکه باید توسط شهرداری خریداری و تخریب شود تا مسیر این معبر آزاد شود. موضوعی که 10 سال است شهرداری ها قول می دهند عمل نمی کنند. وی افزود: شهرداری در حال حاضر حداقل کاری که می تواند انجام دهد تا زمانی که این طرح انجام می شود ایجاد یک پل گذاشتن روی ورودی خیابان از طرف ابن‌سینا است که با این کار مسیر به صورت موقت باز می شود و باعث تسریع در اقدامات بعدی می شود.

باز شدن معبر خیابان بدر شمالی

مهندس رامین یگانه، معاون عمرانی شهرداری سیرجان در خصوص اجرای خیابان میرزا رضا گفت: این پروژه یکی دو هفته است که آغاز شده است و در این فاز خیابان بدر شمالی و جنوبی مد نظر است که مشکل آبگرفتگی و باز شدن این معبر نیز انجام شود. او در ادامه اضافه کرد: در فاز اول خیابان میرزا رضا از 17 شهریور تا تقاطع بلوار شهید احسایی انجام می شود و پس از آن طبق شیب بندی آن خیابان بدر جنوبی و شمالی اجرا می شود، که ان شاا... به زودی مشکلات این خیابان برطرف می شود.

 یگانه در خصوص باز شدن مسیر خیابان بدر شمالی گفت: برای باز شدن این مسیر چند تملک نیاز دارد که به واحد املاک نامه زده شده که کارهای آنها انجام شود و پس از اجرای خیابان میرزا رضا پیمانکار آن مشخص و اجرا می شود که با باز شدن این معبر و وصل شدن به خیابان بدر جنوبی مشکلات ترافیکی خیابان 17 شهریور برطرف می شود.

 

افزودن نظر

متن ساده

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.