مدارس ابتدایی از اول مهر باز می شوند

نویسنده مطلب
Average: 4 (1 vote)
این محتوا چه جامعه هدفی را دنبال می کند؟
ملی

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: تصمیم بر این است که با هماهنگی وزارت بهداشت از اول مهر طبق روال معمول بازگشایی را داشته باشیم. البته ما تابع ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم و امیدواریم که برنامه واکسیناسیون و شرایط به گونه ای پیش برود که بتوانیم حداقل در دوره ابتدایی قسمتی از آموزش را به صورت حضوری داشته باشیم اما در هر حال اگر هم شرایط مهیا نشود ما آمادگی آن را داریم که در بستر فضای مجازی سال تحصیلی را آغاز کنیم.

به گزارش ایسنا، رضوان حکیم زاده با حضور در پخش زنده «صبح به خیر ایران » شبکه یک سیما، اظهار کرد: در سال گذشته علی رغم دشواری های موجود ،تلاش کردیم که هم جریان آموزش تداوم داشته باشد و هم سلامتی دانش آموزان تامین شود و خوشبختانه چنین شد و با مشکل خاصی مواجه نشدیم. و ادامه داد: در خصوص ثبت نام، تأکید بر این بود که هیچ تاخیری در روند معمول امور، نداشته باشیم. بنابراین ۲۲ اردیبهشت بخشنامه ثبت نام به مدارس ارسال شد و ثبت نام برای تمام پایه ها به استثنای اول ابتدایی، به صورت مجازی صورت می پذیرد و از آنجا که کلاس اولی ها باید در برنامه سنجش و غربالگری شرکت کنند، ثبت نام آنها به صورت حضوری انجام می شود که با کمک سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی با افزایش تعداد پایگاه های سنجش سعی در تسریع و تسهیل این فرآیند شده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: کودکان در دوره ابتدایی به دلیل شرایط سنی که دارند نمی توانند از طریق گوشی همراه یادگیری موثر داشته باشند، خصوصا آنها که امکان برخورداری از حمایت خانواده را در زمینه یادگیری ندارند، بنابراین ما یک برنامه جبرانی را برای تابستان در نظر گرفتیم که همه دانش آموزان دوره اول ابتدایی که در درس های فارسی و ریاضی «نیازمند تلاش » و «قابل قبول » هستند شناسایی شده و ۱۴ جلسه جبرانی برای آنها برگزار خواهد شد. در دوره دوم ابتدایی نیز برای دروس ریاضی، علوم و فارسی کلیه دانش آموزانی که «نیازمند تلاش » و «قابل قبول » هستند مشمول این برنامه جبرانی می شوند.

او اظهار کرد: آموزش و پرورش با بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تفاهم نامه ای را امضا کرده است که از ظرفیت دانشجو معلمان داوطلب برای کمک به جبران ضعف یادگیری در دانش آموزان دوره ابتدایی استفاده کنیم. حکیم زاده ادامه داد: طبق آمار رسمی که از تطبیق اطلاعات اسمی متولدین هر سال با تعداد دانش آموزان ثبت نام شده در سامانه های رسمی آموزش و پرورش استخراج شده است، تعداد ۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل داریم که در مقایسه با سال قبل که ۱۴۲ هزار نفر بوده، رشد داشته است. عمده این مابه التفاوت مربوط به کلاس اولی هایی است که امسال والدین آنها ترجیح دادند کودکشان را یک سال دیرتر به مدرسه بفرستند که این اقدام مورد تایید نیست چرا که این حق کودکان است و ما نمی توانیم جای آن ها تصمیم بگیریم و آن ها را از حضور به موقع در مدرسه محروم کنیم و امیدواریم که امسال چنین اتفاقی نیفتد

افزودن نظر

متن ساده

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.