سمنگان
شماره ۳۱۸ - سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
هفته‌نامه منطقه‌ای
اجتماعی فرهنگی هنری
صاحب امتیاز :‌ عصمت اناری قدیری
مدیرمسئول : عصمت اناری قدیری
سردبیر :
شماره مجوز : 70965
انتخاب تاریخ

درباره نشریه

معرفی نشريه سمنگان

مجوز چاپ و انتشار هفته‌نامه سمنگان با گستره توزیع منطقه ای (استان های کرمان ، یزد ، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ) به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی خانم عصمت قدیری اناری در تیر ماه 1384 صادر شد. اولین شماره از نشریه 20 بهمن 84 مصادف با 10 محرم الحرام روز عاشورای حسینی به عنوان پیش شماره به چاپ رسید و از آن تاریخ رسماً پا به عرصه مطبوعات استان کرمان نهاد. زمینه انتشار نشریه سمنگان فرهنگی ، اجتماعی ، هنری و ورزشی است . سمنگان در ابتدای تولد با هدف صیانت از ارزش های دینی و ملی و اطلاع‌رساني دقيق و مستقل به عنوان نشریه ای تقریباً نیمه محلی در شهرستان انار قلمداد شد و سعی مدیران و اعضای تحریریه آن دفاع از ارزش های ناب اسلامی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه ولایت فقیه در هر نقطه ای از ایران اسلامی است. تلاش گردانندگان این نشریه بر این است تا با كار حرفه‌اي و اجتناب از مسائل غيراصولي فصل تازه‌اي را در فعاليت مطبوعات استان کرمان و انشاءالله در آینده ای نزدیک در استان های گستره توزیع خود بگشايد. انعکاس اخبار و مشکلات شهرستان و استان ، نگاه بومي به مسائل جامعه، پیگیری مشکلات شهرستان و استان تا حصول نتیجه و تحليل و بررسي مسائل كلان كشور در دستور كار و سياست‌هاي اصلي تحريريه سمنگان قرار دارد. به طور کل نشریه سمنگان نشریه ای است مردمی و برای همه شهروندان ، و این مخاطبان هستند كه حيات نشریه را شكل مي‌دهند.

وجود مشکلات اقتصادی  که به گمانم مشکل اکثریت مطبوعات مکتوب به ویژه محلی است معضلی است که تا کنون خللی در عوامل نشریه سمنگان ایجاد نکرده است و همه اعضای تحریریه این هفته نامه که مجمعی از فرهیختگان شهرستان هستند بر این باورند تا با این کار ژورنالیستی بتوانند قدم های بزرگی در توسعه  و پیشرفت شهرستان بردارند. بی شک رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی  از ظرفیت های مهم هر شهرستان در امر توسعه همه جانبه محسوب می شوند.

در همین راستا این هفته نامه در دوران 10 ساله فعالیت فرهنگی خود در شهرستان انار در زمینه شهرستان شدن انار ، حفر چاههای غیرمجاز و اختصاص حق آلایندگی به شهرستان و موراد مهم دیگر تاثیر مستقیم داشته است.

چاپ مقالات علمی تحلیلی نویسندگان و فرهیختگان اناری که در جای جای ایران اسلامی سکونت دارند از دیگر نقاط قوت این هفته نامه است که جایگاه ویژه ای را برای آن در سطح استان رقم زده است.

تنوع در مطالب چاپی و اطلاع رسانی دقیق و صادقانه و به دور از غرض ورزی و بازیهای سیاسی حول محور اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، سمنگان را به عنوان رسانه ای مورد اعتماد و صادق در بین مردم شناسانده است.

۹۷/۰۷/۱۰ شماره 317 ۳۱۷

۳۱۷

۴۹
شماره 317 ۳۱۷
سمنگان شماره ۳۱۷ ۹۷/۰۷/۱۰
۹۷/۰۶/۲۷ شماره 316 ۳۱۶

۳۱۶

۳۰
شماره 316 ۳۱۶
سمنگان شماره ۳۱۶ ۹۷/۰۶/۲۷  ۰


۳۰

۹۷/۰۶/۱۳ شماره 315 ۳۱۵

۳۱۵

۶۱
شماره 315 ۳۱۵
سمنگان شماره ۳۱۵ ۹۷/۰۶/۱۳
۹۷/۰۵/۳۰ شماره 314 ۳۱۴

۳۱۴

۶۱
شماره 314 ۳۱۴
سمنگان شماره ۳۱۴ ۹۷/۰۵/۳۰
۹۷/۰۵/۱۷ شماره 313 ۳۱۳

۳۱۳

۶۵
شماره 313 ۳۱۳
سمنگان شماره ۳۱۳ ۹۷/۰۵/۱۷  ۰


۶۵

۹۷/۰۵/۰۲ شماره 312 ۳۱۲

۳۱۲

۵۹
شماره 312 ۳۱۲
سمنگان شماره ۳۱۲ ۹۷/۰۵/۰۲
۹۷/۰۴/۱۹ شماره 311 ۳۱۱

۳۱۱

۴۶
شماره 311 ۳۱۱
سمنگان شماره ۳۱۱ ۹۷/۰۴/۱۹
۹۷/۰۴/۰۵ شماره 310 ۳۱۰

۳۱۰

۲۸
شماره 310 ۳۱۰
سمنگان شماره ۳۱۰ ۹۷/۰۴/۰۵۲


۲۸

۹۷/۰۳/۲۲ شماره 309 ۳۰۹

۳۰۹

۴۳
شماره 309 ۳۰۹
سمنگان شماره ۳۰۹ ۹۷/۰۳/۲۲
۹۷/۰۳/۰۸ شماره 308 ۳۰۸

۳۰۸

۲۸
شماره 308 ۳۰۸
سمنگان شماره ۳۰۸ ۹۷/۰۳/۰۸
۹۷/۰۲/۲۵ شماره 307 ۳۰۷
شماره 307 ۳۰۷
سمنگان شماره ۳۰۷ ۹۷/۰۲/۲۵
۹۷/۰۲/۱۱ شماره 306 ۳۰۶

۳۰۶

۳۰
شماره 306 ۳۰۶
سمنگان شماره ۳۰۶ ۹۷/۰۲/۱۱