پورابراهیمی و رزم حسینی در برابر هم

نویسنده مطلب
Average: 4 (2 votes)
این محتوا چه جامعه هدفی را دنبال می کند؟
ملی
در این مطلب در مورد چه سازمان هایی صحبت شده است؟

روزهای پایانی سال ۹۹ بدل به روزهای سخت وزیر کرمانی صنعت، معدن و تجارت شده است. علیرضارزم حسینی که در سال پایانی دولت دوازدهم با وعده های بزرگی همچون سامان دهی بازار خودرو و با حمایت های دوستا ن کرمانی اش به
و زارت صمت رسید حالا در شرایط سختی قرار گرفته.گرانی کالاهای اساسی همچون مرغ و البته ناتوانی این وزارتخانه در تنظیم بازار باعث شده او از دو سو تحت فشار قرار بگیرد. هر چند که نمی تواند از وظیفه وزارت کشاورزی در این بخش چشم پوشی کرد.صبح دیرو ز ابتدا خبری از خبرگزاری خانه ملت مخابره شد که در آن رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به تندی از رز محسینی انتقاد کرده بود. پورابراهیمی که روزگاری برای وزیر شدن رزم حسینی سینه سپر کرده بود، امروز در تذکری با اشاره به موضوعات مهم مطرح در کشور و جلسه کمیسیون اقتصادی پیرو دستور هیأت رییسه مجلس در خصوص تنظیم بازار گفت که طبق دستوری که داده شد کمیسیون اقتصادی هفته گذشته نشست مشترکی را با وزیر صمت ومعاونان وی، مسئولان ستاد تنظیم بازار، مدیران ارشد و مسئولان اتاق های بازرگانی و اصناف برگزار کردند. نمایندگان ناظر مجلس قرار بود در
جلسات ستاد تنظیم بازار حضور پیدا کنند اما تا امر وز هیچ دعوتی ا ز مجلس نشده لذا ما از وزارت صمت در این زمینه گلایه مندیم. او همچنین از اختلاف نظر بین وزرای صمت و کشاورزی انتقاد کرد.
این اظهارنظر نماینده مر دم کرمان و را ور در مجلس باعث شد محمدباقر قالیباف، رییس مجلس خطاب به
او بگوید که کمیسیون اقتصادی نیز هفته گذشته در ارتباط با موضوع تنظیم بازار با وزیر صمت جلسه ای
را برگزار کردند اما با توجه به اینکه تغییری در بازار حاصل نشده کمیسیون اقتصادی در هفته جاری و
روزهای آتی جلسه دیگری را با وزیر صمت در همین موضوع برگزار کند.
“خاوازی” و “”رزم حسینی”به دادسرا احضار شدند
هنوز ساعاتی از انتشار این خبر نگذشته بود که اطلاعیه ای از سوی دیوان محاسبات منتشر شد که در آن آمده بود: با توجه به مشکلات به وجودآمده در روزهای پایانی سال و گرانی برخی اقلام غذایی از جمله گوشت مرغ و محصولات کشاورزی، وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت جهت بیان توضیحات در این باره، به دادسرای دیوان محاسبات
کشور احضار می شوند. خبرگزاری تسنیم در این خصوص گزارش داد که این تصمیم، پس از برگزاری جلسه بررسی
مشکلات بازار، تولید، توزیع و افزایش قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم به ریاست دادستان دیوان محاسبات کشور با معاونان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان شهرداری تهران اتخاذ شده است.
در جلسه یاد شده توضیحات معاونان وزرا در چرایی علل گرانی های اخیر قانع کننده به حساب نیامد و مقر ر شد ه است وزر ای مربوطه با حضو ر د ر دادسرای دیوان محاسبات کشور، نسبت به علل ناهماهنگ یها و بروز مشکلات معیشتی برای مردم و ترک فعل در این زمینه، پاسخگو باشند.
احضار رزم حسینی به دیوان محاسبات و مجلس در یک روز نشان می دهد عملکرد او زیر ذره بین قرار گرفته و راه آسانی برای خروج از این شرایط ندارد.انتقادهای پورابراهیمی از رزم حسینی ادامه دارد.علیرغم اینکه روزی پورابراهیمی برای وزیر کرمانی و استاندار اسبق کرمان فرش قرمز پهن می کرد اما امروز رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ترجیح می دهد سمت دیگر ماجرا بایستد و با تکیه بر نابسامانی های قیمتی بازار رزم حسینی را به کمیسیون اقتصادی بکشاند.
به نظر می رسد اختلاف نظر بر سر ماندن سعد محمدی در مس و بعد رفتنش به ساختمان وزارت صمت و انتصاب های رزم حسینی و مواردی از این دست که همیشه برای پورابراهیمی مهم بوده اند.
حالا بازار زد و خورد میان کرمانی های در قدرت بالا گرفته و نماینده چند دو ره کرما ن د ر مجلس ترجیح می دهد بازیگر تیم قالیباف باشد تا عصای دست وزیر کرمانی.
سابقه رز محسینی هم نشان م یدهد کسی نیست که حرف کسی غیر خودش را قبول کند و برای او حتی همین مرغ کمیاب هم یک پا دارد.

افزودن نظر

متن ساده

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.